KOTY 2 |fashion photography| » fashion, wedding, food, reportage

Masthead header

Jabłka golden delicious

Jabłka golden delicious

Powszechnie cenione za swoje walory smakowe jabłka golden delicious są polecane do wypieków przez najlepszych cukierników i kucharzy świata. Podobno żadne inne nie nadają się lepiej do kuchni, niż golden delicious. golden delicious to odmiana wyselekcjonowana przez A. Mullinsa w  roku 1890 w USA i od tamtej pory stała się niezwykle popularna w krajach zachodnich. Owoce są:

  • najczęściej średniej wielkości
  • o kształcie kulisto-stożkowatym
  • skórka jest lekko błyszcząca, zielonkawożółta, czasem z delikatnym rumieńcem
  • miąższ bywa soczysty, kruchy, winno-słodki, mocno aromatyczny.

W Polsce odmiana ta jest rzadko uprawiana. Przyczyną tego jest nasz klimat, który nie tylko nie sprzyja ich uprawie, ale także przechowywaniu. Dzięki temu wrażliwe na niskie temperatury jabłka golden delicious są niestety trudnodostępne w sprzedaży. Jednakże ostatnio udało się nam kupić je w … Biedronce i nie czekając ani chwili dłużej od razu wykorzystać do odmienionego przepisu Gordona Ramsay’a na palmiers z jabłkowym nadzieniem.

Podsumowanie: jabłka wyśmienicie sprawdziły się jako nadzienie do palmiersów, a także jako słodki deser przyrządzony na grillu. Na pewno będą one (w miarę ich dostępności w warzywniaku lub Biedronce) częstym gościem, jednakże nie zrezygnujemy z naszych ulubionych polskich odmian – ligoli i antonówek.

Pozdrawiamy,

Koty 2

P.S. przepis na palmiers z nadzieniem z jabłek tej odmiany znajdziecie tutaj

golden delicious

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*