KOTY 2 |fashion photography| » KOTY2 |Bibi & Jacob|fashion, wedding, food, reportage photography

Masthead header

Szybki deser z malinami Jacques Pepin

Naszym najnowszym odkryciem i guru kulinarnym stał się Jacques Pepin, który jest jednym z najbardziej znanych i cenionych szefów kuchni na świecie. Jego program “Dania na szybko” to bomba, nie kaloryczna, ale kulinarnej wiedzy. Dzięki niemu ręce same garną się do gotowania, a głowa aż pęka od przeróżnych pomysłów kulinarnych.

Zachwyceni jednym z jego rewelacyjnych przepisów pt. szybki deser z malinami i ciasteczkami zbożowymi postanowiliśmy go przetestować. I upewnić się czy aby na pewno motto z jego programu “szybko nie znaczy byle jak” jest prawdziwe.

Szybki deser z malinami jest wykonywany na oko, czyli wszystko zależy od tego czego oczekujemy po tym deserze, np. jeśli lubimy mocno słodki – to dajemy dużo cukru. My polecamy takie proporcje dla 5 osób:

  • opakowanie świeżych lub mrożonych malin (500 g)*
  • cukier trzcinowy lub biały (pół szklanki)
  • opakowanie ciasteczek zbożowych np. Degestive, Krakuski
  • 100 g masła

* można poeksperymentować i zamiast malin dać żurawinę, jagody, porzeczki, itp. My wypróbowaliśmy wiele opcji i każda była rewelacyjna. Jedna jest tylko zasada – owoce powinny być kwaśne


Procedura: w żaroodpornym naczyniu układamy owoce i posypujemy równomiernie cukrem. Ciasteczka kruszymy (albo w dłoniach albo w osobne torebeczce tłukąc np. młotkiem) i rozsypujemy je po owocach. Natomiast na nich kładziemy pokrojone w kosteczki masło.

Pieczemy 15-18 min. w 190 stopniach C. Podajemy na gorąco z lodami lub na zimno.

Podsumowanie: deser z malinami od Pepin’a  jest niezwykle ekspresowy w przygotowaniu, szczególnie przydatny podczas wizyty niezapowiedzianych gości. Najlepiej smakuje po wyjęciu z piekarnika, a jeżeli jakimś cudem zostanie na drugi dzień chociaż odrobinka, wystarczy podgrzać w mikrofalówce.

Według nas jeden z najlepszych letnich deserów jaki jedliśmy w naszym życiu. Godne polecenia, gdyż powalający smak i zapach zapewne zachwycą każdego.

Co jest jeszcze ważne w tym deserze, że można przy nim popuścić wodze fantazji i próbować z różnymi składnikami.

Pozdrawiamy,

Koty 2

deser z malinamiSzybki deser z malinami Jacques PepinSzybki deser z malinami Jacques Pepin

Comments

comments